zaginiony człowiek

Kategoria spraw nierozwiązanych, poszukiwania, tworzenie tematów z nadzieją że ktoś kiedyś pomoże.
ODPOWIEDZ
walker997
Posty: 5
Rejestracja: 2011-02-18, 18:36
Lokalizacja: Giżycko

zaginiony człowiek

Post autor: walker997 » 2012-02-08, 17:57

Temat zdaje się być ostukany jak buty ze śniegu ale....
Przyjeżdża grupa osób na mazury. Jeden z nich w trakcie zabawy wychodzi z lokalu i kąpie się w jeziorze. Oczywiście nikt nie widzi jak się kąpie, wchodzi lub wychodzi z wody. No i tu zaczyna się najciekawsze. na brzegu jest ubranie i ślady prowadzące do wody. Ubranie poukładane tak jak by ktoś starannie przygotowywał się do wejścia do kąpieli. bielizna włącznie z kąpielówkami na brzegu. Nic nie świadczy o walce . Gościa nie ma. mógł utonąć.
Jednak to młody człowiek nie skażony żadnym długiem lub innym problemem każącym mu uciekać (np. żona lub teściowa albo obie na raz) , brak problemu z narkotykami, dobrze się uczył. No i najciekawsze podczas poszukiwań pewna kobieta widzi mężczyznę podobnego z opisu , dobrze ubranego który pyta o drogę na Warszawę ( tam mieszka i studiuje). Chce podróżować stopem przy użyciu TIRA. Nie ma pewności że to nasz poszukiwany.
Co wy na to???
Wszelkie pomysły lub pomoc mile widziana.

Detektyw
Posty: 120
Rejestracja: 2010-05-19, 23:16
Lokalizacja: Trójmiasto
Kontakt:

Post autor: Detektyw » 2012-02-09, 23:39

To jest jakiś konkurs? Czy kolejny odcinek W11?
Na swoją dobrą opinię musimy pracować 20 lat. Wystarczy pięć minut, by ją utracić - Warren Buffet

janusz_waw
Posty: 4
Rejestracja: 2017-05-27, 12:30

Re: zaginiony człowiek

Post autor: janusz_waw » 2017-08-22, 13:48

Spraw nierozwiązanych (nawet i dla samego detektywa ze śląska, Katowic) jest niestety bardzo dużo, wystarczy wejść na http://www.zaginieni.pl/jak-pomagamy/po ... ia/page/1/ i niestety to widać w ilości stron.. I to akurat nie "kolejny odcinek W11".

Donowitz
Posty: 3
Rejestracja: 2017-10-06, 11:56

Re: zaginiony człowiek

Post autor: Donowitz » 2017-10-06, 11:58

No tak to już jest.

Detektyw_Katowice
Posty: 3
Rejestracja: 2024-01-31, 11:42

Re: zaginiony człowiek

Post autor: Detektyw_Katowice » 2024-01-31, 12:11

Korzystając z doświadczenia możemy pomóc w odszukaniu osób zaginionych lub ukrywających się.

Preferujemy tzw. profilaktykę, która pozwoli na przygotowanie rodziców, opiekunów czy przedsiębiorców przed negatywnymi niespodziankami:

Utrzymywanie Otwartej Komunikacji: Regularne rozmowy z bliskimi, zwłaszcza z dziećmi i młodzieżą, w celu zrozumienia ich planów, problemów oraz utrzymania otwartej linii komunikacji.

Zachowanie Ostrożności w Sieci: Edukacja dotycząca bezpieczeństwa online, zwłaszcza dla dzieci i młodzieży. Uświadamianie o potencjalnych zagrożeniach związanych z internetem i ostrzeganie przed niebezpiecznymi sytuacjami.

Dokładne Informacje o Kontaktach: Zbieranie dokładnych informacji o znajomych, kolegach z pracy, szkoły czy zespołów, z którymi dziecko lub dorosła osoba utrzymuje kontakt. Rodzice powinni być świadomi, z kim ich dziecko spędza czas.

Zastosowanie Technologii Śledzących: Warto rozważyć zastosowanie technologii, takich jak lokalizatory GPS w telefonach czy specjalne aplikacje, które umożliwiają śledzenie lokalizacji danej osoby, zwłaszcza w przypadku dzieci czy osób o niższej samodzielności.

Zgłaszanie Niepokojących Zachowań: Zwracanie uwagi na ewentualne zmiany w zachowaniu, wyglądzie czy nawykach osoby bliskiej. W przypadku niepokojących sygnałów natychmiastowe zgłoszenie sprawy odpowiednim służbom lub specjalistom.

Znajomość Środowiska: Osoby starsze czy dzieci powinny być świadome otaczającego ich środowiska. Wskazane jest nauczenie ich rozpoznawania ważnych miejsc, numerów telefonów alarmowych i znalezienie punktów bezpiecznych w przypadku zagrożenia.

Zachowanie Ostrzeżenia przed Nieznajomymi: Nauczenie dzieci zasad bezpieczeństwa w kontakcie z nieznajomymi, zwłaszcza w sytuacjach, gdy nie są pod opieką dorosłych.

Edukacja na Temat Bezpieczeństwa na Drogach: Uczestnictwo w programach edukacyjnych dotyczących bezpieczeństwa na drogach, zwłaszcza w przypadku młodzieży.

Profilaktyka obejmuje szeroki zakres działań, które mogą pomóc w unikaniu sytuacji ryzykownych. Kluczowe jest utrzymanie świadomości, edukacja oraz utrzymanie silnych relacji z bliskimi, co przyczynia się do budowania bezpiecznego otoczenia.

Powyżej to tylko skrót informacji. Wkrótce pojawią się na stronie wyczerpujące informacje dotyczące tego zagadnienia z punku widzenia prywatnego detektywa.

https://www.incognito-detektyw.pl/blog/

ODPOWIEDZ