asfaltowi oszusci

pytania, odpowiedzi, sugestie, pomoc etc.

Moderator: Detektyw

ODPOWIEDZ
tomashi4
Posty: 3
Rejestracja: 2011-06-09, 20:31
Lokalizacja: Olesno

asfaltowi oszusci

Post autor: tomashi4 » 2011-06-10, 22:35

tomashi4
wczoraj zostałem oszukany przez angielska firme ktora zaoferowała mi po niskich cenach wyasfaltowanie posesji .po wykonaniu usługi i po pomiarach wyszło ze wyasfaltowano mi 800m2.Po wypisaniu faktury zapłate dokonano gotowka.Gdy firma odjechała postanowiłem raz jeszcze pomierzyc wyłozony asfalt.z moich pomiarow wyszło ze powinienem zaplacic za 531m2.natychmiast skontaktowałem sie z tym panem ktory wzioł pieniadze i obiecał ze przyjedzie wyjasnic sprawe .mial byc dzisiaj do godziny 12 niestety nie zjawił sie byłem z tym na komisariacie ale na policji powiedziano mi ze nie doszło do zadnego przestepstwa bo usługa została wykonana wysłamo mnie do prokuratury gdzie złożyłem pisno o dokonaniu przestepstwa.nie wiem co robic zanim prokuratura zacznie cos robic minie troche czasu boje sie ze przestepcy zdaza sie stlenic z polski i zostaniemy z niczym pomozcie prosze o szybka porade co mam robic
Odpowiedz na ten temat
t.z

Detektyw
Posty: 120
Rejestracja: 2010-05-19, 23:16
Lokalizacja: Trójmiasto
Kontakt:

Post autor: Detektyw » 2011-06-11, 15:55

Hmmm....pozostaje tylko droga cywilno-prawna. To de facto nie jest żadne oszustwo i nic do tego nie ma ani Policja ani Prokuratura (możesz z gory spodziewać sie odmowy wszczęcia postępowania przygotowawczego)
Takie są skutki szukania "okazji" i płacenia "z góry" za pracę. Szansa na odzyskanie części wpłaconej zaliczki czy wznowienie robót jest niewielka i zależy głownie od dobrej woli wykonawcy.
Można oczywiście dochodzić swoichpraw przed sądem, ale proces może trwać bardzo długo.
Warto też dodać, że to na stronie wnoszącej pozew spoczywa obowiązek udowodnienia, że zakres wykonanych robót nie odpowiada ustalonym warunkom w umowie i kwocie wynagrodzenia.
Do tego musialbyś mieć opinię jakiegoś biegłego eksperta od spraw budownictwa, że powierzchnia wykonanej usługi nie zbiega się z tą za którą faktycznie zapłaciłeś.


Jeśli masz chęć na pozew cywilny to przygotuj sobie dokumenty w postaci:
1. Podpisanej umowy na to zlecenie.
2. Potwierdzenie zapłaty faktury.
3. Wezwanie do zakończenia pracy.
4. Przedsądowe wezwanie do zwrotu części kosztówi (pomniejszonych o wynagrodzenie za wykonaną pracę).

Dodatkowo, jeżeli w umowie są zawarte klauzule o karach związanych z nierzetelnym wywiązaniu się z umowy.

Takie sprawy są bardzo skomplikowane tym bardziej, że Twój wykonawca jest z GB.

It's @ll.
Na swoją dobrą opinię musimy pracować 20 lat. Wystarczy pięć minut, by ją utracić - Warren Buffet

tomashi4
Posty: 3
Rejestracja: 2011-06-09, 20:31
Lokalizacja: Olesno

asfaltowi oszuści

Post autor: tomashi4 » 2011-06-13, 01:05

po wykonanym telefonie,okazało się ż eangielska firma RAINBOW pod którą się podszywają nic nie wie na ten temat, zajmuje się zupełnie czymś innym,a to już chyba jest przestępstwo ,
dlaczego nikt mi nie potrafi pomóc ani policja ani prokutratura w jakim my kraju żyjemy,
pradopodobnie używali miary jardowej , na własną ręke ustaliłem pensjonat w którym przebywali .Jeśli ktoś chce się tego podjąć oddam częśc odzyskanych pieniędzy .
t.z

Detektyw
Posty: 120
Rejestracja: 2010-05-19, 23:16
Lokalizacja: Trójmiasto
Kontakt:

Re: asfaltowi oszuści

Post autor: Detektyw » 2011-06-15, 14:05

tomashi4 pisze:po wykonanym telefonie,okazało się ż eangielska firma RAINBOW pod którą się podszywają nic nie wie na ten temat, zajmuje się zupełnie czymś innym,a to już chyba jest przestępstwo
Nie "chyba" a na pewno. Niestety więc padłeś ofiara oszustwa z art. 286 par.1 KK
Tylko, bądź co bądź usługę wykonano, ale nierzetelnie. Zapłaciłeś im kaskę....
Nie wiem jak na to patrzeć.
tomashi4 pisze:dlaczego nikt mi nie potrafi pomóc ani policja ani prokutratura w jakim my kraju żyjemy,
to Ty nie wiesz? W Republice Bananowej Polskiej. ;)))
tomashi4 pisze: prawdopodobnie używali miary jardowej , na własną ręke ustaliłem pensjonat w którym przebywali .Jeśli ktoś chce się tego podjąć oddam częśc odzyskanych pieniędzy .
Hmmm, nikt nie pracuje na tzw. "zeszyt" czy też "kredyt". To nie te czasy. Cała sprawa jest bardzo prosta - nie zdołasz już ich odzyskać.

Ale... jesli ktoś wystawił Tobie fakturę i firma do której dzwoniłeś nie uwiarygadnia tego faktu to ewidentnie już jest oszustwo. Nie jest ważna w tym momencie kwota usługi, lecz sam fakt oszustwa na Twoje osobie.
Więc prokuratura bądź policja winny wszcząć na podstawie Twojego zawiadomienia postępowanie przygotowawcze i szukać sprawców tego oszustwa. masz "lewą" fakturę, firma z GB nic nie wie o twojej usłudze, wiec ewidentnie polski wymiar sprawiedliwości powinien "zadziałać". Złóż zawiadomienie o oszustwie i przedstaw fałszywą fakturę (kserokopię-niech sobie potwierdzą za zgodność). Chyba, że od razu uznają ją za dowód w sprawie.
Tyle.... żadne "ściemnianie".... to po prostu p-stwo z art. 286 par. 1 kk w zw. z 270 par.1 kk. W/g mnie to jest klasyfikacja tego czynu.
Jednak miej świadomość, że .... sprawa zapewne zostanie umorzona... bo ludzie którzy u ciebie to robili będą "duchami"..... Podejrzewam, że rozmyli się we mgle......

Taka prawda od zarania dziejów: Mądry Polak po szkodzie... ileż to "okazji" już w swoim życiu widziałem i ile łez ludzkich, bo ludzie tracili wiele przez swoją "oszczędność".
Na swoją dobrą opinię musimy pracować 20 lat. Wystarczy pięć minut, by ją utracić - Warren Buffet

tomashi4
Posty: 3
Rejestracja: 2011-06-09, 20:31
Lokalizacja: Olesno

asfaltowi oszuści

Post autor: tomashi4 » 2011-06-16, 18:15

namierzyłem hotel w którym spali włściciel spisał ich dane z szportów , co z tego jak minął już tydzień a policja nie zczęła nawet działać.
A tobie detektyw dzięki za zarąbistę puenty, naprawde pocieszasz mnie
t.z

Detektyw
Posty: 120
Rejestracja: 2010-05-19, 23:16
Lokalizacja: Trójmiasto
Kontakt:

Post autor: Detektyw » 2011-06-21, 07:52

Posłuchaj napisałem jak sprawa wygląda. Swoją jednak drogą jeśli liczysz na to, że Policja zacznie działać to możesz doczekać zimy.
Jednak można by było zawiadomić o tym fakcie stronę brytyjską. Nie wiem jak to wygląda proceduralnie ale jeśli już wiesz że to obywatele UK to może warto spróbować?
Moja puenta to jest nic innego tylko życie, wierz mi, bo trochę już widziałem w swoim życiu.
Na swoją dobrą opinię musimy pracować 20 lat. Wystarczy pięć minut, by ją utracić - Warren Buffet

ODPOWIEDZ