Telefony z pogróżkami

pytania, odpowiedzi, sugestie, pomoc etc.

Moderator: Detektyw

ODPOWIEDZ
Asmodeus90
Posty: 2
Rejestracja: 2012-05-16, 09:44

Telefony z pogróżkami

Post autor: Asmodeus90 » 2012-05-16, 16:40

Dostałem 1,5 roku temu kilka telefonów z pogróżkami. Tym co mi grozili powiedziałem, że sprawdzę billingi. Oni natomiast powiedzieli, że zmienią numeru telefonów. Oddzwaniałem później na ten numer. Zbagatelizowałem to, bo myślałem że jest to zwykły dowcip. Nie zgłosiłem od razu tego na policję.Mam komórkę na abonament. Dopiero po miesiącu, jak przyszedł rachunek sprawdzałem numery. Niczego nie mogłem się doszukać. Chciałem się zapytać czy to możliwe że ktoś wykasował billingi z bazy danych?? Czy jest w ogóle taka możliwość?? A co najważniejsze czy po takim czasie mogę ustalić nawet przez policję kto do mnie dzwonił ??

redaktor
Posty: 68
Rejestracja: 2010-02-02, 15:41

Post autor: redaktor » 2012-05-16, 19:50

witaj Asmodeus90
czy pamiętasz:
- podczas pamiętnego wybierania numeru czy się dodzwoniłeś
- podczas pamiętnego wybierania numeru czy zgłosiła się poczta a może informacja systemowa?

Jeżeli to była informacja systemowa jest możliwe że nie zostało naliczone i tym samym nie ma informacji o połączeniu w bilingu (identyczna sytuacja jest jeżeli sygnał jest zajęty itp).

Asmodeus90
Posty: 2
Rejestracja: 2012-05-16, 09:44

Post autor: Asmodeus90 » 2012-05-17, 18:04

dodzwoniłem się ale najprawdopodobniej nie mogłem się doszukać numerów bo zostały zmienione. po prostu mnie to ciekawi czy istnieje możliwość wykasowania tych numerów z bazy danych, chociaż to mało prawdopodobne i czy można jeszcze ustalić po takim czasie kto do mnie dzwonił ?? Facet co do mnie dzwonił pytał się u jakiego operatora mam komórkę...

samu13
Posty: 31
Rejestracja: 2010-02-11, 01:08
Lokalizacja: śląsk
Kontakt:

Post autor: samu13 » 2012-07-05, 09:55

Facet co do mnie dzwonił pytał się u jakiego operatora mam komórkę...
To trochę dziwne zchowanie. Ja gdybym chciał cię nastraszyć zadzwonił bym do ciebie z nr na kartę (pre paid) i dodatkowo usunąłbym nr IMEI z telefonu i sprawa prosta. Mam wrażenie, że to ty wyciełeś komuś numer a teraz martwisz się i szukasz jakie są możliwości ustalenia abonamenta. Napisz coś więcej. Uwiarygodnij się.
Ostatnio zmieniony 2012-07-05, 15:16 przez samu13, łącznie zmieniany 1 raz.
w dawno minionych czasach mężczyźni nie mówili zbyt wiele aby ich słowa nie ustępowały czynom.
~Sun Tzu~

ODPOWIEDZ