Przygotowanie do egzaminu

Informacje jak zdobyć Licencje, zezwolenie na działalność, materiały i zakres egzaminu w KWP.

Moderatorzy: redaktor, Detektyw

ODPOWIEDZ
PL(J)acek
Posty: 2
Rejestracja: 2010-02-16, 12:10
Lokalizacja: Śląsk

Przygotowanie do egzaminu

Post autor: PL(J)acek » 2010-02-16, 12:18

Witam,
Zamierzam ubiegać się o licencję. Bardzo proszę o informację, jaki sposób przygotowania do egzaminu jest właściwy. W internecie sporo jest ofert firm prowadzących kursy, szkoły i szkolenia. Nie jestem jednak do końca przekonany co do skuteczności tego typu przedsięwzięć. Bardzo proszę o radę, opinie i ewentualne doświadczenia.

Pozdrawiam,
J.

redaktor
Posty: 68
Rejestracja: 2010-02-02, 15:41

Mam podobny problem.

Post autor: redaktor » 2010-02-19, 20:21

Też stałem przed wyborem szkoła albo samo nauka.
Pytając osób które ukończyły Policealne Szkoły Detektywów i Ochrony, zdania były podzielone. Absolwent szkoły w Detektywów w Nowym Targu miał otrzymać licencje po ukończeniu zaocznie 2 letniej nauki określił - materiały przydatne ale bardziej liczył na egzamin końcowy i wydanie Licencji Detektywa - odradził szkołe. W drugim przypadku z 2004 roku, obecny Detektyw określił egzamin za trudny, ale przyznał się do ostrej nauki tylko przez trzy miesiące przed egzaminem – zaliczony. Materiały pozbierał w Internecie i od znajomych.

PL(J)acek
Posty: 2
Rejestracja: 2010-02-16, 12:10
Lokalizacja: Śląsk

Hmm... tak też myślałem...

Post autor: PL(J)acek » 2010-02-21, 10:58

Dziękuję za odpowiedź. Tak właśnie myślałem. Przeglądając strony internetowe wszelkich szkół detektywów odnoszę wrażenie, że kształcą one głównie agentów ochrony ubarwiając kursantom życie elementami sportów eksteremalnych i strzelaniem.
Cóż, pozwolę sobie podrążyć temat. Czy wiecie gdzie znaleźć można wszelkie opracowania przydatne w przygotowaniu do egzaminu?? Na forum znalazłem wykaz ustaw i aktów prawnych, pytam jednak o materiał "przetworzony" pod kątem egzaminu.
Pozdrawiam.
J.

ODPOWIEDZ