Czy potrzebne jest Forum.Detektywistyczne.net

sondy które będą w portalu, tutaj tylko moderatorzy mogą umieszczać sondy i pisać posty.

Moderatorzy: redaktor, Detektyw

ODPOWIEDZ

Czy potrzebne jest Forum Detektywistyczne

Można wybrać tylko 1. opcję

 
 
Pokaż wyniki

admin
Administrator
Posty: 14
Rejestracja: 2010-01-24, 18:20
Kontakt:

Czy potrzebne jest Forum.Detektywistyczne.net

Post autor: admin » 2010-01-29, 21:20

Czy potrzebne jest Forum.Detektywistyczne.net
Ostatnio zmieniony 2010-11-25, 16:11 przez admin, łącznie zmieniany 1 raz.

Eire
Posty: 7
Rejestracja: 2010-02-27, 03:57
Lokalizacja: Ireland

Post autor: Eire » 2010-02-27, 04:10

Zawsze z czasem ktoś może dołączyć to "młode" forum oraz specyficzny zakres.

MDSK
Posty: 3
Rejestracja: 2010-05-21, 22:24
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Post autor: MDSK » 2010-05-21, 22:35

Uważam, że tak. Trzymam kciuki, aby się rozwinęło w najbliższym czasie. Może być świetną pomocą dla osób, które szukają detektywa, a także miejscem wymiany doświadczeń dla detektywów.

RB
Posty: 1
Rejestracja: 2010-09-06, 12:06
Lokalizacja: Olsztyn
Kontakt:

Post autor: RB » 2010-09-06, 12:44

Detektyw w naszym kraju to bardzo młody zawód . Został usankcjonowany ustawowo dopiero w 2001 roku.
Dużo osób nie bardzo wie w jakich sprawach czy trudnych tematach może byc pomocny. Wielu kojarzy się tylko ze sprawami rozwodowymi lub treścia obejrzanych filmów.
Dopiero osobisty kontakt z detektywem posiadającym licencje pokazuje jak wiele trudnych spraw moze byc rozwiazane i załatwione.
Popularyzacja tego zawodu jak i zakresu świadczonych usług bardzo wskazana.
RB

Detektyw
Posty: 120
Rejestracja: 2010-05-19, 23:16
Lokalizacja: Trójmiasto
Kontakt:

Post autor: Detektyw » 2010-09-06, 14:23

RB pisze:Został usankcjonowany ustawowo dopiero w 2001 roku.
Szkoda tylko, że jego prawne usankcjonowanie jest tak bardzo krzywdzące i praktycznie nie daje mu żadnych praw w naszym Kraju.
Monopol posiadają tylko Organy Ścigania....
Szkoda, że lobby naszego środowiska zawodowego nie ma możliwości wpłynięcia na Ustawodawcę co do zmian i korzystniejszych zapisów w UoUD.
Być może większa konsolidacja naszego środowiska zawodowego wpłynęłaby na konkretniejsze zmiany w UoUD i jej nowelizację.
Na swoją dobrą opinię musimy pracować 20 lat. Wystarczy pięć minut, by ją utracić - Warren Buffet

DETECTIO
Posty: 6
Rejestracja: 2010-11-22, 10:50
Kontakt:

Post autor: DETECTIO » 2010-11-25, 10:14

Witam kolegów. Zgadzam się Detektywie - ustawa stworzona w 2001r. jest pierwszym uregulowaniem prawnym w tym zakresie. Nie zapominajmy, że została napisana po okresie gdzie działalność detektywistyczna odbywała się na prawach ustawy o d.g. Dużo by mówić o wynikach kontroli przeprowadzonej przez NIK w okresie 1999 roku - które wykazały, że osoby parające się taką działalnością działały zupełnie poza obrotem i regulacją prawną. Owocem tego była ustawa i późniejsze kosmetyczne zmiany. To, że państwo wyposaża swoje służby w szczególne kompetencje, chroni je i preferuje nie jest naganne. Moim zdaniem - czyli zdaniem osoby związane przez dwadzieścia kilka lat z formacjami państwowymi i od dwóch lat prowadzącej swoją dg. - grzechem głównym naszego środowiska jest brak - transparentnej reprezentacji zawodowej. Tylko w takim wypadku, można prowadzić skuteczne działania m.in. lobbujące. Ostatnie zmiany dotyczące - scentralizowania egzaminu na licencje w CSP w Legionowie uważam za słuszne.Niestety zupełnym niepowodzeniem zakończyły się działania zmierzające do zmian ustawy w zakresie uprawnień detektywa. Myślę tutaj o sygnalizowanych w innych postach kwestiach związanych z dostępem do baz danych, kwestii asystentów detektywa ( i co za tym idzie wyjście z szarej strefy w którą całe środowisko zostało zepchnięte ) i można by tak jeszcze bardzo długo. Dwie reprezentacje a mianowicie Stowarzyszenie Detektywów Polskich i Stowarzyszenie licencjonowanych Detektywów Polskich // to w dłuższej perspektywie nieszczególnie dobry pomysł. Dwa Ośrodki Warszawa i Kraków. Faktem jest, że kiedy zgłosiłem swój akces do Stowarzyszenia warszawskiego - wpisowe miałem wpłacić przekazem pocztowym na adres // gdyż Prezes oświadczył, ze Stowarzyszenie nie ma konta bankowego :) Paranoja. Aby nie zanudzać, tak ,środowisko zawodowe detektywów musi mieć mocną zdeterminowaną reprezentacje. Duże nadzieje wiążę ze Stowarzyszeniem "Krakowskim", nie miałem jeszcze okazji poznać " udziałowców" ale wyczuwam chęć działania bądź jego na rzecz unormalnienia naszej rzeczywistości. Pozdrawiam koleżanki i kolegów. M
Dyrektor PBŚ-DETECTIO http://www.detektywtorun.pl/

Detektyw
Posty: 120
Rejestracja: 2010-05-19, 23:16
Lokalizacja: Trójmiasto
Kontakt:

Post autor: Detektyw » 2010-11-25, 11:04

DETECTIO pisze:Ostatnie zmiany dotyczące - scentralizowania egzaminu na licencje w CSP w Legionowie uważam za słuszne.
Swoją drogą nie uważam tego ani za super ani za zły pomysł. Po prostu w dobie oszczędności w Policji jest to dla niej obniżenie kosztów własnych. Ba, może też i zarobi trochę $$ dla siebie - co nie jest złe. Co jednak najważniejsze kadra CSP w końcu będzie miła rację bytu jak i cały ośrodek szkolenia. Chyba o to też chodziło.
Drugą rzeczą jest to, że współczuję teraz tym którzy będą przystępowali do tego egzaminu. Wiadomo, scentralizowanie oznacza większą presję i więcej "oblanych" osób. Tak to działa przy każdym egzaminie scentralizowanym.
Dobrym jest to, że dokonano obniżenia kryteriów badań lekarskich. Badania były za bardzo rozbudowane. W/g mnie wystarczą badania ogólne i psycholog. Przecież ze słabym wzrokiem też może być detektyw, okulary są od tego aby go skorygować.

DETECTIO pisze:Niestety zupełnym niepowodzeniem zakończyły się działania zmierzające do zmian ustawy w zakresie uprawnień detektywa.
Niestety w naszym Kraju Państw i jego agendy mają na to monopol i nie uwielbiają "konkurencji".
Inaczej przedstawia się to w innych krajach UE i n świecie. Musimy chyba do tego dorosnąć jeszcze. Młoda demokracja ;))
DETECTIO pisze:Dwie reprezentacje a mianowicie Stowarzyszenie Detektywów Polskich i Stowarzyszenie licencjonowanych Detektywów Polskich

Jakoś wydaje mi się (być może błędnie), że służą one, nie konsolidacji zawodowej detektywów ale temu m.in. aby "wstawić logo" i pokazać" się Klientowi i niestety "wyrywać" $$ od ich członków.
Trochę za dużo żądają $$ za członkostwo nic w zamian nie oferując.
Chyba nie tędy droga.... Ale może się mylę. Mam prawo.
Przydałoby się jednak więcej spotkań i konferencji z naszym udziałem aby się skonsolidować, poznać, wymieniać kontakty i lobbować za zmianą ustawy.
Chyba w tym jednak kierunku powinniśmy dążyć. Większa solidarność zawodowa, wymiana kontaktów a nie wzajemne podważanie swoich w oczach Klienta.
Taka dzika walka o Klienta......
Pozdrawiam...

P.S. Może tutaj tworzą się jakieś podwaliny "normalności" zawodowej i solidarności Detektywów?
Na swoją dobrą opinię musimy pracować 20 lat. Wystarczy pięć minut, by ją utracić - Warren Buffet

DETECTIO
Posty: 6
Rejestracja: 2010-11-22, 10:50
Kontakt:

Post autor: DETECTIO » 2010-11-25, 12:22

Oj tak, tak kolego Detektywie. Nie jesteś osamotniony w swoich wątpliwościach odnośnie kwestii związanych z reprezentacją zawodową. Ale nic lepszego nie wymyślono. Czy nic nie oferują - oferują to co najważniejsze możliwość spotkania i kontaktów / tyle na początek a reszta to już zależy od nas. Nie miałem niestety czasu aby pojechać na spotkanie SLDP ostatnie ale chętnie pojadę na następne.
A z tym logo - działamy na wolnym rynku i marketing produktu w tym wypadku usług - nie jest niczym nagannym - według mnie logo powinno nie tylko dawać profity w postaci uwiarygadniania ale także narzucać obowiązek rzetelności i uczciwości. Tak przynajmniej myślę. Pozdrawiam z Torunia.

[ Dodano: 2010-11-25, 12:26 ]
Rozgadałem się i nie napisałem tego co najważniejsze. TAK - forum jest nie tylko potrzebne ale jest niezbędne. Należy pamiętać, że forum jest także sposobem na integrację środowiska a może platformą do nowych rozwiązań w zakresie o którym pisałem.
Dyrektor PBŚ-DETECTIO http://www.detektywtorun.pl/

Detektyw
Posty: 120
Rejestracja: 2010-05-19, 23:16
Lokalizacja: Trójmiasto
Kontakt:

Post autor: Detektyw » 2010-11-26, 15:58

DETECTIO pisze:Ale nic lepszego nie wymyślono.
Może po prostu środowisko nie jest dostatecznie skonsolidowane? Może już czas na zmiany??!!
DETECTIO pisze:Czy nic nie oferują - oferują to co najważniejsze możliwość spotkania i kontaktów

Kolego, proszę abyś mnie nie rozśmieszał. Chcesz doprowadzić do zorganizowania spotkania, warsztatów prywatnych detektywów w Polsce? Jaki to jest problem? Żaden, nie ma najmniejszego problemu. Mogę się tego podjąć choćby jutro, jeśli Moi Koledzy Zjadą się aby pogadać między sobą, wymienić się kontaktami i poznać się na części nieformalnej, np. przy cygarach i whiskey. (czy tam kto co woli).
Koniecznie musisz wymieniać kontakty pod auspicjami?
Nie, ja wymieniam kontakty telefonicznie, mailami i w trakcie wspólnej współpracy. Pomiędzy Biurami i Detektywami.
DETECTIO pisze:A z tym logo - działamy na wolnym rynku i marketing produktu w tym wypadku usług - nie jest niczym nagannym - według mnie logo powinno nie tylko dawać profity w postaci uwiarygadniania ale także narzucać obowiązek rzetelności i uczciwości.
Ja Kolego w żaden sposób nie piszę o tym fakcie, że to naganne.. ale niestety nagannym dla mnie jest to, że "kosi" się kasę za członkostwo i nic konkretnie z tego nie wypływa...
Ja sobie dam radę z reklamą i Klient nie będzie patrzył na to w których stowarzyszeniach detektywów w Polsce jestem... bo to żaden wymiernik wiarygodności.
Po prostu moją wiarygodność potwierdza wynik końcowy zlecenia jakiego się podjąłem.
Jeżeli Klient jest zadowolony to mi żadnego loga nie potrzeba.
Wolny rynek rządzi się swoimi prawami i zapewniam Cię, że logo nie pomaga zbytnio w zdobyciu nowych płaszczyzn współpracy z Klientem.

Dla mnie to taki gadget... Za który płaci się dość słono za rok a do loga dochodzi możliwość uzyskania hasła do korzystania z forum prywatnych detektywów.

Jak widzisz tutaj "się rozkręcamy" za darmo i wspomnisz moje słowa - tutaj nawiążesz wiele ciekawych kontaktów z Koleżankami i Kolegami po fachu.
Ot moje spostrzeżenia.

Stowarzyszenie powinno LOBBOWAĆ!! NACISKAĆ!! Czynnie i w sposób bardziej agresywny.
Doprowadzać do zmian w ustawach szczegółowych, zarządzeniach, projektach zmian itp.
Być stroną w trakcie wprowadzania jakichkolwiek projektów i zmian dot. naszego środowiska.
Być dla samego bycia w związku-stowarzyszeniu, sorry ale mnie to nie bawi - mam kilka takich "książeczek" które walają się po szufladzie. Nic mi to nie daje, że je mam. Mogę ich nie mieć ale czuć wtedy prężną i żywą organizację zawodową która pomaga swojemu środowisku i lobbuje..... lobbuje i jeszcze raz lobbuje.

P.S. Oczywiście nikogo nie potępiam i nie szkaluje (jestem od tego daleki) wyrażam jedynie swoją opinię.
Na swoją dobrą opinię musimy pracować 20 lat. Wystarczy pięć minut, by ją utracić - Warren Buffet

ODPOWIEDZ