Ustalenie numeru tel. kom. po nazwisku

Sposoby pozyskiwania informacji, techniki pracy, socjotechnika w praktyce - przykłady.

Moderator: Detektyw

ODPOWIEDZ
Raeh

Ustalenie numeru tel. kom. po nazwisku

Post autor: Raeh » 2010-12-22, 18:03

Witam.
Chcę zapytać, czy możliwe jest ustalenie numeru telefonu komórkowego prywatnego abonenta znając jego imię, nazwisko i miejscowość zameldowania ? Jeden z zapytanych przeze mnie detektywów odpowiedział, że to "w zasadzie niemożliwe", inny natomiast, że "jak najbardziej możliwe". Jaka powinna być rozsądna cena za taką usługę i czy dla jednego numeru w ogóle opłaca się wynajmować detektywa, skoro wiadomo, że niezależnie od sprawy poniżej pewnej, wysokiej zwykle kwoty i tak nie zejdzie ? W jaki sposób miałby zdobyć taki numer, skoro wiadomo, że tego typu dane udostępnia się tylko na pisemne żadanie prokuratury ? Dodam, że jest to w zasadzie wykonalne w zwykłym biurze numerów, ale tylko znając również dokładny adres zamieszkania właściciela.

Detektyw
Posty: 120
Rejestracja: 2010-05-19, 23:16
Lokalizacja: Trójmiasto
Kontakt:

Post autor: Detektyw » 2010-12-27, 21:00

Reah wiesz co, te Twoje pytania są co najmniej dziwne. Najlepsze jest to, że nikt nie udzieli na nie żądnej odpowiedzi.
Pozdrawiam .
Na swoją dobrą opinię musimy pracować 20 lat. Wystarczy pięć minut, by ją utracić - Warren Buffet

Raeh

Post autor: Raeh » 2010-12-28, 03:46

"Czy można ustalić nr tel. kom. ...", "jaka może być cena za taką usługę", "w jaki sposób zdobywa się takie dane" - trudno o bardziej konkretne pytania. Detektyw, jeśli one są dziwne to jak dziwna jest Twoja odpowiedź ? Czy jeśli nie masz naprawdę nic do powiedzenia nie lepiej byłoby po prostu nie pisać nic ? Jakoś nie rozumiem bezsensownej, niekonstruktywnej, nic niewnoszącej krytyki. Najgorsze jest to, że swoim postem zachęcisz innych do równie nieużytecznej odpowiedzi podczas gdy normalnie odzew mógłby być jak najbardziej pozytywny. Pytam: czy jeśli nie chcesz pomóc musisz koniecznie szkodzić ???

Pewnie się obrazisz za tę odpowiedź, ale nie ma się za co obrażać, tylko czy musisz nadużywać swojej roli do takiej szkodliwej krytyki ?

Detektyw
Posty: 120
Rejestracja: 2010-05-19, 23:16
Lokalizacja: Trójmiasto
Kontakt:

Post autor: Detektyw » 2010-12-28, 09:36

Raeh pisze:Detektyw, jeśli one są dziwne to jak dziwna jest Twoja odpowiedź ? Czy jeśli nie masz naprawdę nic do powiedzenia nie lepiej byłoby po prostu nie pisać nic ? Jakoś nie rozumiem bezsensownej, niekonstruktywnej, nic niewnoszącej krytyki. Najgorsze jest to, że swoim postem zachęcisz innych do równie nieużytecznej odpowiedzi podczas gdy normalnie odzew mógłby być jak najbardziej pozytywny. Pytam: czy jeśli nie chcesz pomóc musisz koniecznie szkodzić ???

Pewnie się obrazisz za tę odpowiedź, ale nie ma się za co obrażać, tylko czy musisz nadużywać swojej roli do takiej szkodliwej krytyki ?
Nikomu nie szkodzę, jednak wybacz ale to publiczne forum i Twoje pytania są infantylne. Nie uzyskasz odpowiedzi na nie tutaj. Nie ma się czemu dziwić. Nic w mojej odpowiedzi nie było bezsensownego, jej podtekst jest cholernie sensowny. Odpowiedz jak najbardziej sensowna. Więc wybacz jeśli nie zrozumiałeś o co mi chodzi.

Pozdrawiam.

P.S. Nie obrażam się bo i powodu nie ma a tym bardziej nie szkodzę nikomu. Pisze tylko o czym myślę.
Na swoją dobrą opinię musimy pracować 20 lat. Wystarczy pięć minut, by ją utracić - Warren Buffet

Ryszard Krychow
Posty: 18
Rejestracja: 2010-11-22, 14:26
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

Post autor: Ryszard Krychow » 2011-01-29, 07:45

Detektyw pisze:Reah wiesz co, te Twoje pytania są co najmniej dziwne. Najlepsze jest to, że nikt nie udzieli na nie żądnej odpowiedzi.
Pozdrawiam .
Ja zrozumiałe, ze jesteś z BSW KGP i realizujesz na ich potrzeby drobną prowokacje wobec Nas.

[ Dodano: 2011-01-29, 07:50 ]
Tak, poważnie, jeśli wykażesz interes prawny i masz "bilet do działania" otwarte zlecenie.
To możesz spróbować u operatora, ale szanse jak 1:1000,

W innym przypadku Sąd Okręgowy na zlecenie organów ścigania, ochrona danych osobowych, oczywiście to wielkie uproszczenie, lepiej jest pozyskać osobę, która skojarzy nam nr telefonu z podmiotem w przypadku osoby fizycznej lub przedmiotem w przypadku firmy.
Ryszard Krychowiak
Detektyw 0000122
al. Niepodległości 18
Szczecin

mrw111
Posty: 2
Rejestracja: 2010-12-12, 16:14

Post autor: mrw111 » 2011-03-29, 13:27

A po co Ci to ?
Obawiasz się o swoje życie ? Niezbędny jest prywatny detektyw, który wytropi każdego złodzieja

Eire
Posty: 7
Rejestracja: 2010-02-27, 03:57
Lokalizacja: Ireland

Post autor: Eire » 2011-10-26, 15:03

:)))
Tak jak napisał Raeh, dał konkretne pytanie.
Odpowiedź jest tez konkretna:
Nikt nie powie jak to się robi!

Dlaczego nikt nie zapłaci za to że z płynnego robi się twarde?
Bo "tajemnicę" jak gotuje się kurze jajko, każdy zna.
Dlatego David Copperfield zarabia miliony, bo jego "tajemnic"
nikt nie zna. I dlatego mu za nie płacą.

lolka
Posty: 1
Rejestracja: 2018-02-19, 02:39

Re: Ustalenie numeru tel. kom. po nazwisku

Post autor: lolka » 2018-02-19, 02:54

Moi drodzy, a w jaki sposób zdobyć pewność, że usługa będzie efektywna- tzn ,ze zdobędzie się dane właściciela telefonu- tj personalia i zamieszkanie? Formalnie rzecz biorąc, z uwagi na ustawę o ochronie danych os. detektyw nie jest uprawniony do zdobycia takiej wiedzy . Rozumiem, że chodzi tu o posiadanie informatorów w policji , czy np w placówkach telekomunikacyjnych. Z tym ,ze skąd ja mam wiedzieć,ze trafiam akurat do biura , które ma układy? Jakoś pokątnie pocztą pantoflową zyskac zapewnienie ,ze ten a ten detektyw na pewno wyciągnie, czy może mi to na umowie napisać, czy po prostu w trakcie konsultacji nieoficjalnie zapewnie? W tym wypadku nei chodzi o jakiś stary, niekatywny numer, tylko normalnie działający od kilku lat przynajmniej, tak więc możliwe,ze abonamentowy, czyli operacja samego sprawdzenia prosta,tylko ze nielegalna.

Kazikdobry
Posty: 66
Rejestracja: 2019-03-12, 10:41

Re: Ustalenie numeru tel. kom. po nazwisku

Post autor: Kazikdobry » 2021-12-29, 13:04

Polecam interesujący artykuł przybliżający czym jest praca detektywa https://www.infertility.org.pl/kim-tak- ... -detektyw/

ODPOWIEDZ