Przywitanie z Trójmiasta

Sposoby pozyskiwania informacji, techniki pracy, socjotechnika w praktyce - przykłady.

Moderator: Detektyw

ODPOWIEDZ
NBS
Posty: 5
Rejestracja: 2016-12-24, 22:05
Lokalizacja: Gdańsk, Gdynia
Kontakt:

Przywitanie z Trójmiasta

Post autor: NBS » 2016-12-24, 22:57

Witam wszystkich bardzo serdecznie,

Nie znalazłem wątku powitalnego (chyba powinien taki być), zatem przywitam się tutaj.

Jestem detektywem od niedawna, aczkolwiek moja przygoda z kryminologią trwa już wiele lat. Chcąc połączyć zainteresowania z pracą, powołałem wraz z innymi osobami (m.in. doświadczony detektyw, radca prawny, informatyk śledczy) nową agencję detektywistyczną, której misją jest świadczenie profesjonalnych usług dla rynku detalicznego (Klient prywatny i mały biznes) na rynku pomorskim.

Mam 15 lat doświadczenia w biznesie (głównie sektor IT) i bardzo martwi mnie to, że branża detektywistyczna w Polsce wygląda na bardzo mało skłonną do współpracy. Wcześniej jakoś miałem szczęście do wspólnych przedsięwzięć biznesowych w myśl zasady, że lepiej mieć 25% w dobrym biznesie niż 100% w słabym.

Może to pech, może sceptycyzm wobec nowego podmiotu, ale trudno nam się rozmawia z innymi firmami w zakresie ewentualnej współpracy (np. realizacja zleceń dla naszych Klientów na obcym dla nas terenie) nie mówiąc już o płaszczyźnie porozumienia na poziomie wspólnych wartości. Widać dużą nieufność, brak słowności, dystans. Dlatego mam nadzieję, że pewne dobre zwyczaje z innych branż (kooperacja, networking, wymiana doświadczeń, dbanie o jakość rynku) także zawitają do tej dziedziny. Może wymaga to zmiany pokoleniowej (ciężko trafić na młodych detektywów z biznesowym zacięciem nastawionych na rozwój i jakość) a może sami Klienci jeszcze za mało od branży wymagają.

W każdym razie w Trójmieście jest biuro detektywistyczne otwarte na współpracę.

Jeszcze raz witam wszystkich i życzę spokojnych Świąt na dobry początek :)
---
Pozdrawiam serdecznie,
Prywatny Detektyw
Agencja Detektywistyczna Niezależne Biuro Śledcze

ODPOWIEDZ