Romans w pracy - wg detektywów.

W tym forum tylko moderatorzy mogą zakładac nowe tematy.

Moderatorzy: redaktor, Detektyw

ODPOWIEDZ
redaktor
Posty: 67
Rejestracja: 2010-02-02, 15:41

Romans w pracy - wg detektywów.

Post autor: redaktor » 2011-01-20, 12:09

Wszystko o romansie w pracy. Dlaczego właśnie w pracy, jak ukryć romans, jak go wykryć?

Gośćmi RDC byli Michał Rapacki, prywatny detektyw, Andrzej "Andy" Bajko, założyciel Akademii Uwodzenia i Jacek Santorski, psycholog biznesu.

Na pytanie jakie są najnowsze trendy w tropieniu zdradzających odpowiada Michał Rapacki, prywatny detektyw.

Według detektywa nie stosuje się obecnie minihelikopterów z kamerą w tropieniu zdrad. Z czego korzysta w takim razie detektyw? Z kamer, aparatów fotograficznych, rejestratorów dźwięków. Sprawdza się też wejścia do hotelu.

Mniej więcej po połowie do detektywów zwracają się i kobiety i mężczyźni. Koszt wynajęcia detektywa do zbadania zdrady to 1500 - 2000 zł za jeden dzień. Detektyw potrzebuje 4-5 dni by sprawdzić romans. Nie potrzebuje żadnego większego kamuflażu, ani "chowania się po krzakach". Wystarczy np. tylko zmiana samochodu. Jak stwierdził Michał Rapacki: - Ludzie kiedy są zakochani w partnerze, mało widzą i ułatwia nam to pracę.

W większości podejrzenia o zdradę według detektywów sprawdzają się.

Żeby zostać detektywem trzeba posiadać odpowiednią licencję, zdać bardzo trudne egzaminy i najlepiej być wcześniej policjantem. Detektyw nie ubiera się w płaszcz, kapelusz i nie ma fajki. Nie zagląda też przez dziurki w gazecie. Te atrybuty tożsame dla detektywów, występują tylko w filmach.

Andrzej "Andy" Bajko, założyciel Akademii Uwodzenia wyjaśnia jak poznać, że nasz mąż, chłopak, dziewczyna, żona ma romans w pracy.

Trudne jest ukryć romans w pracy na dłuższą metę. To kobiety głównie - poprzez lepszą obserwację mowy ciała - mogą rozpoznać romansujące w pracy osoby.

Jakie są objawy romansu? Ukradkowe spojrzenia, gesty, zbyt częsty dotyk mimochodem, emocje widoczne na twarzy, oddech, przebarwienia na skórze, zbyt częste wychodzenie razem na papierosy, śniadanie.

Jak ukryć romans? Trzeba mieć pewne umiejętności i znajomość naszej fizjologii i mowy ciała oraz umieć panować nad nimi. Większość romansów jednak prędzej czy później wychodzi na wierzch.

Czy romans jest niebezpieczny w pracy? - Zgłosił się do mnie kursant z romansem w pracy. Romansował sobie z przełożoną, która pobawiła się, pobawiła, a potem go zwolniła - opowiadał Andy Bajko ku przestrodze romansujących.

Są korporacje, które nie pozwalają na romans w pracy. Były przypadki, że osoby zostają zwolnione z pracy przyłapane w niedwuznacznych sytuacjach podczas różnych wyjazdów służbowych. Zależy to jednak od strategii firmy.

Jak zachować się gdy romans wyjdzie w pracy? - Na pewno nie przyznawać się, gdyż zawsze można ponieść jakieś konsekwencje. Należy zejść do podziemia - powiedział Andy. Trzeba również uważać na korzystanie ze służbowych telefonów na potrzeby romansu, gdyż wszystkie połączenia, lokalizację można sprawdzić.

Z czego wynika dogodność romansów w pracy zbadał Jacek Santorski, psycholog biznesu.

1/3 młodych osób w firmach romansuje. Jak twierdzi Santorski jest to i tak dość ostrożna statystyka. Skąd się to bierze? Romans w pracy rodzi się dlatego, że widzimy jakąś osobą na co dzień i spędzamy dużą część życia w pracy.

Romans w pracy według Santorskiego nie jest ryzykiem dla ludzi, firmy i takich związków. Pojawia się wtedy, gdy pomiędzy romansującymi jest związek służbowy, co rodzi chęci świadomego lub podświadomego wykorzystania drugiej osoby. Niebezpieczne są również kolejne romanse w tej samej pracy. Wtedy pojawia się gniew i rozgoryczenie nie tylko u romansujących, ale u postronnych pracowników, którzy biorą zawsze czyjąś stronę.

Czy można utracić pracę przez romans? Może tak być, jeśli nie można danego pracownika przenieść na inne stanowisko.

pobrano z
http://www.rdc.pl/

ODPOWIEDZ