Materiały do nauki

Informacje jak zdobyć Licencje, zezwolenie na działalność, materiały i zakres egzaminu w KWP.

Moderatorzy: redaktor, Detektyw

ODPOWIEDZ
2jacks
Posty: 4
Rejestracja: 2012-10-05, 07:59

Materiały do nauki

Post autor: 2jacks » 2012-10-16, 19:21

Witam wszystkich. To mój pierwszy post i chciałem zapytać o pewna kwestie.
Chodzi o zakres materiału do nauki. Mam oczywiście spis tematów. Ma też vademecum "licencja detektywa" G. Gozdora. Mam jednak pewien kłopot z niektórymi punktami.

Temat I
Przepisy regulujące zasady wykonywania usług detektywistycznych
1. Szczegółowe zasady prowadzenia działalności gospodarczej w zakresie usług detektywistycznych.
2. Zasady i tryb nabywania uprawnień do wykonywania usług detektywistycznych.
3. Wymagania kwalifikacyjne detektywów.
4. Prawa i obowiązki detektywów.

Pkt 1,3,4 wszystko jasne. Bez problemu mozna znależć interesujące nas informacje w ustawie.
Jednak z pkt 2 mam juz kłopot. W Rozdziale 1, art 1, ust 1 pisze wyrażnie
"Ustawa określa zasady wykonywania działalności gospodarczej w zakresie
usług detektywistycznych, prawa i obowiązki detektywów, oraz zasady i tryb
nabywania uprawnień do wykonywania usług detektywistycznych".
Jednak ja nic na ten temat w ustawie nie znalezłem(albo nie wiem że to to czego szukam).
W vademecum jest napisane, że o tym traktuje art 3, który odsyła do ustawy o swobodzie działalności gospodarczej. Nie ma tam żadnych innych informacji.

Owa ustawa ma ponad 50 stron, a ja musze przyznaż, że nie jestem zbyt biegły w tych prawnych aktach. Nie chciałbym czegoś przegapić, czy pomylić.

Więc moje pytanie. Czy istnieją gdzies bardziej szczególowe informacje na temat zakresu materiałów potrzebnych do nauki? Czy trzeba do wszystkiego dochodzić samemu?

[ Dodano: 2012-10-29, 12:38 ]
Rozumiem, że odpowiedzi nie otrzymam.
Nie chce otwierać kolejnych wątków więc zapytam o coś innego. Przeczytałem artykuł Latkowskiego o zawodzie detektywa. Przewinęła się tam kwestia egzaminu . Napisał on, że
"Były oficer musi zapamiętać wyłącznie odpowiedzi na kilka
powtarzających się pytań ogólnych aby otrzymać ilość punktów niezbędną do zdania tej części egzaminu"
Chodzi tutaj jak rozumiem o część ustną. Gdzie te pytania można zobaczyć? Są one gdzieś dostępne?

redaktor
Posty: 68
Rejestracja: 2010-02-02, 15:41

Post autor: redaktor » 2012-10-31, 15:27

Jest bardzo mało ciekawych materiałów mam na myśli streszczenia i interpretacje dla detektywów, polecam Ci kilka ciekawych i sprawdzonych książek,
1. Detektywistyczne usługi - Wojtal Janusz, Milewicz Marian
2. Podstawy Detektywistyki - T. Aleksandrowicz, J. Konieczny, A. Konik
3. i oczywiście materiały G. Gozdóra

o więcej informacji takich jak notatki, testy, czy relacje z egaminu pytaj na forum może ktoś nie będzie zapracowany i odpowie

2jacks
Posty: 4
Rejestracja: 2012-10-05, 07:59

Post autor: 2jacks » 2012-11-02, 15:02

Juz myślałem, że to taki pierwszy test detektywistyczny.
Chodziło mi o to, że np: KPC to 358 stron. W tematach jest mowa o "wybranych zagadnieniach", a nie zawsze owe tematy pokrywają się z tytułami artykułów w ustawie.
Chyba wszyscy przez to przechodzili i miałem nadzieje, że owe informacje uda sie uzyskać.
Udało mi sie jednak je juz znależć, więc sprawa nie aktualna.
Mój znajomy zdawał egzamin na maklera i wszystko było bardzo jasno i przejrzyście zebrane w jednym miejscu na stronie KNF. Wszystkie informacje mozna było tam znależć, więc mam nadzieje że nie wyskoczyłem z czymś dziwnym w tym wątku.

Jeszcze ta druga sprawa, a więc egzamin ustny. We wspomnianym tekście Latkowskiego jest mowa
"Były oficer musi zapamiętać wyłącznie odpowiedzi na kilka
powtarzających się pytań ogólnych aby otrzymać ilość punktów niezbędną do zdania tej części egzaminu". Jeśli pytania ogolne to chyba egzamin ustny, a jeśli pytania sie powtarzają to są gdzieś dostepne?

ODPOWIEDZ