Czy po numerze dowodu osobistego można gdzieś sprawdzić...

Sposoby pozyskiwania informacji, techniki pracy, socjotechnika w praktyce - przykłady.

Moderator: Detektyw

ODPOWIEDZ
krzycho
Posty: 5
Rejestracja: 2010-05-26, 15:05

Czy po numerze dowodu osobistego można gdzieś sprawdzić...

Post autor: krzycho » 2010-05-26, 15:21

...czyj to dowód tzn. imie nazwisko adres...

Staraj się pisać cały post a nie rozbijasz swoja wypowiedz w temacie i trzeba się domyślać o co Tobie chodzi. MODERATOR
Ostatnio zmieniony 2010-05-26, 15:56 przez krzycho, łącznie zmieniany 1 raz.

Detektyw
Posty: 120
Rejestracja: 2010-05-19, 23:16
Lokalizacja: Trójmiasto
Kontakt:

Re: Czy po numerze dowodu osobistego można gdzieś sprawdzić.

Post autor: Detektyw » 2010-05-26, 15:48

krzycho pisze:...czyj to dowód tzn. imie nazwisko adres...
Hmmm... widaje mi się w naszym Kraju nie ma takiej fizycznej możliwości. Być może kiedy wiedziałbyś kto jest jego wystawcą..... ale to chyba wątpliwe.....
Na swoją dobrą opinię musimy pracować 20 lat. Wystarczy pięć minut, by ją utracić - Warren Buffet

krzycho
Posty: 5
Rejestracja: 2010-05-26, 15:05

Post autor: krzycho » 2010-05-27, 21:32

Mam kolesia numer PESEL numer dowodu imie i nazwisko imiona rodziców ale nie mam adresu Mam też przez kogo dowód został wydany...

samu13
Posty: 31
Rejestracja: 2010-02-11, 01:08
Lokalizacja: śląsk
Kontakt:

Post autor: samu13 » 2010-05-27, 22:59

Mam kolesia numer PESEL numer dowodu imie i nazwisko imiona rodziców ale nie mam adresu Mam też przez kogo dowód został wydany...
No to masz wszystko ale chodzi ci pewnie o adres więc musisz pokombinować np. masz miejsce wydania dow. osob. więc dzwonisz gminy, powiatu itp. do wydziału Urzędu Stanu Cywilnego i przeprowadzasz rozmowe pod legędą, że znalazłeś dow. osobisty podniszczony i jest on w części meldunkowej nieczytelny ale masz pozostałe dane i chciałbys przesłać pocztą właścicielowi bo czasy są rózne i ktoś mógłby kredyt wziąć na niego itp.
krzycho napisał/a:
...czyj to dowód tzn. imie nazwisko adres...

Hmmm... widaje mi się w naszym Kraju nie ma takiej fizycznej możliwości. Być może kiedy wiedziałbyś kto jest jego wystawcą..... ale to chyba wątpliwe.....
Bez problemu można sprawdzić po nr dow. os. w bazie PESEL ale ona jest zastrzeżona dla różnych instytucji
w dawno minionych czasach mężczyźni nie mówili zbyt wiele aby ich słowa nie ustępowały czynom.
~Sun Tzu~

Detektyw
Posty: 120
Rejestracja: 2010-05-19, 23:16
Lokalizacja: Trójmiasto
Kontakt:

Post autor: Detektyw » 2010-05-27, 23:04

krzycho pisze:Mam kolesia numer PESEL numer dowodu imie i nazwisko imiona rodziców ale nie mam adresu Mam też przez kogo dowód został wydany...
To o co Tobie chodzi?? Bo już nie rozumiem.....
Na swoją dobrą opinię musimy pracować 20 lat. Wystarczy pięć minut, by ją utracić - Warren Buffet

krzycho
Posty: 5
Rejestracja: 2010-05-26, 15:05

Post autor: krzycho » 2010-05-30, 13:51

Sprzedawałem samochód i gościu spisywał umowę ... ale tak ją spisał że jak już odjechał moim autkiem spostrzegłem że nie wpisał swojego adresu... a nie mam do niego nawet numeru telefonu bo do mnie z zastrzezonego dzwonił. No i wyszło na to że bez adresu na umowie to mogę sie to umową podetrzeć. A bez umowy to tak jakbym mu ten samochód oddał a nie sprzedał...

Detektyw
Posty: 120
Rejestracja: 2010-05-19, 23:16
Lokalizacja: Trójmiasto
Kontakt:

Post autor: Detektyw » 2010-05-30, 15:17

krzycho pisze:Sprzedawałem samochód i gościu spisywał umowę ... ale tak ją spisał że jak już odjechał moim autkiem spostrzegłem że nie wpisał swojego adresu... a nie mam do niego nawet numeru telefonu bo do mnie z zastrzezonego dzwonił.
Hmm....dziw mnie czasami bierze na ludzką bezmyślność.
Nie czytałeś tego co podpisywałeś??!! Teraz masz problem z tego wynika, bo nawet nie dokonasz wyrejestrowania samochodu i nie załatwisz formalności związanych ze zgłoszeniem sprzedaży w ubezpieczalni.
krzycho pisze:No i wyszło na to że bez adresu na umowie to mogę sie to umową podetrzeć.
Generalnie masz rację, ale tak nie do końca. Masz jego nazwisko, imię, serię i nr dowodu osobistego, masz jego podpis na umowie a to już dużo i niekoniecznie możesz sobie "podcierać" swoją szanowną czteroliterową część ciała.
krzycho pisze:A bez umowy to tak jakbym mu ten samochód oddał a nie sprzedał...
Nie rób z tego tragedii. Wybrniesz z tego, jednak adres zamieszkania należałoby ustalić.
Z tym nie ma problemu, jeśli udasz się do instytucji która posiada dane adresowe. Może Urząd Miejski Ewidencja Ludności, może Policja, a może prywatny detektyw ;-)
Pogłówkuj i pomyśl. Masz na tej umowie kupę danych identyfikujących osobę i zdobycie jego miejsca zamieszkania nie jest żadnym problemem.
Swoją drogą gratuluję jednak "zawarcia umowy".
Na przyszłość jeśli coś podpisujesz to może to najpierw przeczytaj. Bo jeszcze ktoś Tobie podsunie miłą umowę kredytową na kilkadziesiąt tysięcy złotych i też ją podpiszesz....

Nieznajomość prawa nie zwalnia od jego przestrzegania, tak to w naszym Kraju funkcjonuje.
Na swoją dobrą opinię musimy pracować 20 lat. Wystarczy pięć minut, by ją utracić - Warren Buffet

Szpicel
Posty: 3
Rejestracja: 2010-05-19, 10:49
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: Szpicel » 2010-06-02, 08:22

Nie lubię takich "Cfaniaczków" jak co niektórzy piszą na zasadzie wiem ale nie powiem i bezmyślnie klepią w klawiaturę. Jak nie możecie odpowiedzieć chłopakowi mądrze to się nie odzywajcie wcale. Nie sztuka mówić co się wie ale sztuka wiedzieć co się mówi.

Konkret:
Jeśli masz tyle danych to możesz iść do urzędu miasta , wykazać interes prawny czyli wyjaśnić do czego potrzebujesz ten adres i za 35 zł otrzymasz z bazy pesel adres gościa. Kropka. Uzyskasz te dane bez narażania się i zupełnie legalnie.

Nie zaczynaj "prywatnych" wycieczek na ogólnym. Jeśli masz coś do kogoś to na PW. MODER.
Ostatnio zmieniony 2010-06-02, 14:53 przez Szpicel, łącznie zmieniany 1 raz.

Detektyw
Posty: 120
Rejestracja: 2010-05-19, 23:16
Lokalizacja: Trójmiasto
Kontakt:

Post autor: Detektyw » 2010-06-02, 14:50

Szpicel pisze:Nie lubię takich "Cfaniaczków" jak co niektórzy piszą na zasadzie wiem ale nie powiem i bezmyślnie klepią w klawiaturę. Jak nie możecie odpowiedzieć chłopakowi mądrze to się nie odzywajcie wcale. Nie sztuka mówić co się wie ale sztuka wiedzieć co się mówi.
Napisz o kim myślisz, bo pozostawiłeś niedomówienia.
Szpicel pisze:Konkret:
Jeśli masz tyle danych to możesz iść do urzędu miasta , wykazać interes prawny czyli wyjaśnić do czego potrzebujesz ten adres i za 35 zł otrzymasz z bazy pesel adres gościa. Kropka. Uzyskasz te dane bez narażania się i zupełnie legalnie.
Taaa, konkretnie i na temat, wskazywałem też wyjście, ale chyba nas Kolega już opuścił.
Na swoją dobrą opinię musimy pracować 20 lat. Wystarczy pięć minut, by ją utracić - Warren Buffet

marian_p
Posty: 3
Rejestracja: 2010-06-17, 08:43

Post autor: marian_p » 2010-06-21, 05:37

Nieznajomość prawa szkodzi jak to mówią. Domyślam się, że nie masz dostępu do odpowiedniej bazy danych więc najprostsza dla Ciebie droga to przeczytać Ustawę o ewidencji ludności i dowodach osobistych art. 44h ust. 2 punkt 1 który ogólnie rzecz biorąc mówi, że dane które Cie interesują mogą być udostępnione " osobom i jednostkom organizacyjnym - jeżeli wykażą w tym interes prawny". Składasz pisemny wniosek w którym opisujesz swój "interes prawny", robisz opłatę ( nie wiem ile) i to wszystko. Jak będziesz miał szczęście to może trafisz na miłe panie które Ci pomogą napisać wniosek i załatwią sprawę od ręki.

[ Dodano: 2010-06-21, 06:39 ]
z resztą właśnie dostrzegłem, że ktoś już o tym pisał.

Ryszard Krychow
Posty: 18
Rejestracja: 2010-11-22, 14:26
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

Post autor: Ryszard Krychow » 2010-11-25, 11:48

Na przyszłość rób tak jak robią wszystkie instytucje, porostu wykonaj ksero dokumentu tożsamości.
Jeżeli kupiłeś pojazd od sprzedającego w tej samej miejscowości, to Wydz. Komunikacji ma dane. Dane są obecnie dostępne na terenie całego kraju. Wydział Komunikacji musi mieć pełne dane sprzedającego. Możesz iść również na Policje z nr nadwozia i sprawdzić, czy pojazd nie jest poszukiwany jako kradziony i do kogo należny. Może podadzą ci adres właściciela. Ktoś sztucznie stopniuje ci trudności.

Pozdrawiam

Ryszard Krychowiak

detektyw 0000122
Ryszard Krychowiak
Detektyw 0000122
al. Niepodległości 18
Szczecin

Kazikdobry
Posty: 66
Rejestracja: 2019-03-12, 10:41

Re: Czy po numerze dowodu osobistego można gdzieś sprawdzić...

Post autor: Kazikdobry » 2021-12-29, 13:12

Polecam do przeczytania ciekawy artykuł o pracy detektywa https://forum.detektywistyczne.net/view ... 862#p29862

ODPOWIEDZ